Wybór starosty Marian Ważny

  Sporym zaskoczeniem w powiecie jest wybór Barbary Broź na stanowisko starosty. Dominowała opinia, że nadal władzę będzie sprawował dotychczasowy włodarz powiatu. Należy jednak przyznać, że wybór Barbary Broź nie jest przypadkowy. W przeciwieństwie do poprzednika, dysponuje bez porównania większym doświadczeniem i znajomością samorządowych realiów. Po ukończeniu studiów wyższych na Politechnice Rzeszowskiej na wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska zostaje zatrudniona w Urzędzie Miasta i Gminy Cieszanów. Pracując, ukończyła studia podyplomowe z europeistyki i Akademię Funduszy Europejskich dla Administracji Publicznej. 

 Przed dekadą Barbara Broź w wywiadzie dla Kresowiaka powiedziała o sobie: Mówię powoli, wyraźnie. Nie podnoszę głosu. Lubię słuchać, potrafię uznać rację rozmówcy, przyznać się do błędu. Każda decyzja podejmowana jest po przeanalizowaniu wszystkich argumentów. Nie brakuje mi też konsekwencji w działaniu.

 Miejmy nadzieję, że jest wierna tej deklaracji. Od starosty wymagana więc będzie odwaga, której towarzyszyć winna determinacja, aby się wznieść ponad podziałami dla wspólnego dobra naszej małej ojczyzny.

 – całość w najnowszym wydaniu-