Maciej Wąsik w Lubaczowie

                   

   15 kwietnia do Lubaczowa przybył  Zastępca Koordynatora Służb Specjalnych Michał Wąsik. Korzystając z zaproszenia przysłanego do Kresowiaka…zjawiłem się w hali sportowej lubaczowskiej dwójki. Zebrało się tam około 80 mieszkańców powiatu lubaczowskiego. Wydaje mi się , że byli to sami członkowie i sympatycy Prawa i Sprawiedliwości. Nie spotkałem tam znanych mi członków SLD, PSL , czy PO. Spotkanie prowadziła p.  Alicja Antonik, a dopiero pod koniec przybył p. Zenon Swatek –szef powiatowej komórki PiS.

 Na wstępie mojej relacji chciałem podkreślić, że będę się wystrzegał nawet najmniejszych prób oceny wypowiedzi osób  zabierających głos.

Pan Maciej Wąsik przybył do Lubaczowa– tak jak wielu prominentnych członków PiS do wielu miejscowości w Polsce- nazajutrz po ogłoszeniu „ piątki Morawieckiego”. Omówienie tego  pakietu stanowiło drugą część wypowiedzi wiceministra. Pierwszą część przeznaczył na omówienie realizacji programu wyborczego z zakresu- ogólnie można powiedzieć- społecznego. Nie omawiał spraw bezpieczeństwa wewnętrznego, spraw obronnych i naszego udziału w organizacjach międzynarodowych regionalnych, europejskich i światowych. Wiarygodność swojej wypowiedzi podkreślał kilkakrotnym powtórzeniem frazy : „jestem przekonany”.. Po wypowiedzi Gościa prowadząca spotkanie poprosiła aby głos zabierali przedstawiciele poszczególnych gmin i przedstawiali najważniejsze problemy ze swego terenu                                 Edward Dziaduła 

                          

Więcej w najnowszym numerze Kresowiaka