W piłkarskich ligach regionalnych rozpoczął się sezon 2018/2019

 

 

Po wakacyjnej przerwie spotykamy się w naszym kąciku piłkarskim po rozpoczęciu rundy jesiennej rozgrywek lokalnych. Zanim zacznę relację o przebiegu pierwszych kolejek – krótkie resume zakończenia poprzedniego sezonu.

W klasie okręgowej Pogoń Sokół Lubaczów z dorobkiem 42 pkt zajęła 8. miejsce. Rezultat może u niektórych wzbudzać niedosyt, ale powiedzmy sobie szczerze, że na więcej chyba lubaczowian nie było stać. Drugi nasz reprezentant w tej klasie rozgrywkowej – Roztocze Narol zgromadziło połowę dorobku Pogoni Sokoła tj. 21 pkt i niestety zgodnie ze złą tradycją drugiej drużyny z lubaczowskiego spadło do klasy A. Na miejsce zespołu z Narola z klasy A awansowała Gwiazda Wielkie Oczy. Do klasy B spadły dwie drużyny z gminy Cieszanów: Zalew Stary Lubliniec i po raz kolejny Ursus Dachnów. Awans z klasy B uzyskali Czerwoni Cewków oraz Leśnik Płazów.

Do startu w nowym sezonie lubaczowianie przystąpili z nowym grającym trenerem Mariuszem Błaszczykiem – wychowankiem Czuwaju Przemyśl, grających m. in. w Żurawiance, Syrence Roźwienica, Granicy Stubno oraz Dynovii. Jest to już trzeci trener w ciągu roku i na pewno nie służy to długofalowej polityce budowania zespołu. W pierwszych meczach drużyna odniosła dwa zwycięstwa u siebie: z Biało-Czerwonymi Kaszyce 3-1 i z Czuwajem Przemyśl 1-0 oraz przegrała na wyjeździe z beniaminkiem Łękiem Ostrów 2-4.

Skład Pogoni w meczu z Czuwajem:

Konrad Łakomy, Radosław Hojdak, Konrad Wójtowicz, Karol Kamień, Mariusz Błaszczyk, Damian Polucha (86' Wiktor Tasior), Sebastian Zając (46' Dawid Polucha), Paweł Małecki (90'+1) Dominik Batycki), Jarosław Roman, Joachim Tworko, Damian Cisek..                                                   Ryszard Kaczka

                     

:: Całość w najnowszym numerze Kresowiaka  ::