Dwie wystawy Adam Łazar

   W niedzielę, 10 marca 2024 r. w Muzeum Kresów w Lubaczowie otwarto dwie wystawy, przygotowana przez Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jarosławiu i Muzeum Kresów w Lubaczowie. Pierwszą w gmachu głównym lubaczowskiego muzeum pod tytułem, „Portret pastelowy im. Krzysztofa Krzycha”.
Wystawę pokonkursową I Ogólnopolskiego Konkursu poświęconego pamięci wybitnego artysty związanego z Lubaczowem i Jarosławiem.

Drugą w Galerii Oficyna w Zespole Zamkowo-Parkowym przy Muzeum Kresów pt. „Plastyka Jarosławska” z okazji 75-lecia Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu. – Ogólnopolski Konkurs „Portret Pastelowy im. Krzysztofa Krzycha” został po raz pierwszy zorganizowany w 10. rocznicę śmierci zmarłego w 2013 r. dyrektora jarosławskiego Plastyka. Poprzedziło go osiem szkolnych edycji konkursu pod tą samą nazwą, w trakcie których uczniowie portretowali swoich bliskich oraz znajomych. Dzięki temu powstały interesujące prace, które można zobaczyć na wystawach w szkole i zaprzyjaźnionych instytucjach kultury. I Ogólnopolski Konkurs „Portret Pastelowy” im. Krzysztofa Krzycha jest upamiętnieniem artysty-plastyka, nauczyciela, dyrektora jarosławskiego Plastyka, którym kierował od 2008 r. aż do śmierci w 2013 r.

– całość w najnowszym wydaniu-