Budowa Kopalni Siarki Basznia II na finiszu

                   

   Na placu budowy oprócz pracowników nielicznych  już  firm budowlano-instalacyjnych pojawili się  nowi, którzy  na swoich ubraniach roboczych mają napis : POLSKA SIARKA. Około 30 przeważnie młodych  mieszkańców okolicznych miejscowości  szkoli się pod nadzorem fachowców.

    Pan Prezes Maciej Banaś nie traktuje mnie jak uprzykrzonej  muchy, pozwala mi przysłuchiwać się rozmowom  jakie prowadzi z ludźmi nadzorującymi budowy różnych obiektów. Nie tylko widać wyposażenie obiektów ale też słychać szum pracujących silników, na tablicach kontrolnych migają kolorowe  lampki. Trwa przygotowanie do odbioru technicznego wszystkich instalacji .W slangu fachowców nazywa się to „przygotowaniem papierów do odbioru obiektów przez nadzór budowlany” W najbliższych dniach odbędzie się  bardzo ważny sprawdzian  bezpieczeństwa pod względem pożarowym. Oficer z Komendy Powiatowej PSP w Lubaczowie sprawdzi wszystkie instalacje i jeśli  wyda pozytywny certyfikat, będzie to oznaczało   uzyskanie zgody na ich użytkowanie.

  Bardzo istotnym momentem będzie zagazowanie linii gazociągu. Pan Prezes liczy, że Polska Spółka Gazownictwa  dokona tego do końca  miesiąca . Na uruchomienie czekają trzy piece gazowe, które mają łączną  moc 24 megawaty.                             Edward Dziaduła

 

Więcej w najnowszym numerze Kresowiaka