PODZIĘKOWANIE

               Rok 2018 w dziejach Miasta Lubaczowa, to szczególny czas w Jego – i nie tylko – historii; w tym Koła Powiatowego Polskiego Związku Niewidomych z/s w MDK, który od wczesnych wiosennych miesięcy intensywnie się rozbudowuje.

          Na ten trudny czas gest dyr. MBP Katarzyny Pelc- Antonik oraz wszystkich Jej pracowników, którzy od 1.02. 2018 r. goszczą nas w swoim obiekcie w każdej postaci i formie, to podana nam pomocna dłoń w naprawdę trudnym momencie i czasie, tj. w chwili, gdy byliśmy właściwie bezradni i zagubieni.

          Powyższa petycja jest również związana z potrzebą wykazania mojej oraz mojego środowiska względem w/w wdzięczności w realizacji tegorocznych lokalnych obchodów Dnia Białej Laski w … lokum MBP przy ścisłej pomocy Pani Dyrektor oraz wszystkich Pań i Panów (pracowników MBP), którzy 11 października 2018 r. w godzinach przedpołudniowych byli w pracy i poprzez to wraz z Nią przygotowali oraz wzięli czynny udział w realizacji naszego święta.

          Również – już tradycyjnie – niezwykłe słowa podziękowania należą się nauczycielom ze Szkoły Podstawowej z Zalesia, tj. Ewie Fil-Kwiatkowskiej, Beacie Goraj oraz ks. Tomaszowi Migasowi, którzy przez ostatnie tygodnie  przyuczyli spore grono swoich podopiecznych do – jak zwykle – przepełnionego swoistym przesłaniem, refleksją oraz śpiewem uduchowionego występu, czym wzruszyli tych wszystkich'

                                                                                  Zygmunt Florczak                       

   

   ięcej w najnowszym numerze Kresowiaka