Lewica w trasie na Podkarpaciu Łukasz Rydzik

 W czwartek 16 lutego na Podkarpacie przyjechała silna reprezentacja posłów i posłanek Nowej Lewicy, aby spotkać się z mieszkańcami naszego województwa. W wielu miejscach
odbyły się także spotkania otwarte, które przebiegały w serdecznej atmosferze, bez dowożenia publiczności czy selekcji tematów.

(…)

SYTUACJA GOSPODARCZA POLSKI

  W czasie spotkań z mieszkańcami posłowie poświęcili dużo czasu na omówienie obecnej sytuacji gospodarczej kraju oraz kondycji finansowej budżetu Polski po latach nieodpowiedzialnej polityki PiS. Poseł Wieczorek wspomniał, że wydatki pozabudżetowe sięgające już kilkudziesięciu procent całego budżetu, mogą spowodować ogromne problemy po przejęciu władzy i braku środków na rządzenie. W ostatnich latach w znacznym stopniu wzrosło zadłużenie kraju, czego efektem jest wzrost kwoty spłacanych odsetek z 20 do 60 mld zł, w porównaniu do ubiegłego roku. Poseł bardzo krytycznie ocenił także zawyżanie przez spółki energetyczne cen prądu (który jest produkowany głównie z polskiego węgla oraz OZE) oraz cen gazu, który obecnie kosztuje mniej niż przed wojną w Ukrainie, a 30% sprzedaży pokrywane jest z polskich złóż, co przekłada się nie tylko na rekordowe zyski spółek energetycznych powstałych kosztem polskich rodzin i przedsiębiorców, ale także na wzrost inflacji.

– całość w najnowszym wydaniu –