Najmłodszy wójt na Podkarpaciu

                             

Albert Hawrylak w wieku 28 lat został jednym z najmłodszych wójtów w Polsce. Słyszy się i czyta o nim same   pochwalne epitety: młody, wykształcony, ambitny, znający środowisko. Żeby nie było tak dęto i pomnikowo, to pozwolę sobie na mały żart; jest abstynentem, z czego w wielu sytuacjach będzie się musiał tłumaczyć.

   Nowy Wójt Gminy Wielkie Oczy jest absolwentem Politechniki Rzeszowskiej ,kierunek elektrotechnika oraz elektronika i telekomunikacja.

   Najpierw zamierzał kandydować na radnego ale gdy wieść się o tym rozpowszechniła zacząłem  odczuwać duże poparcie społeczne wtedy zmienił swoje zamiary. Intuicja go nie zawiodła. Na plakacie umieścił informację : Niezależny kandydat popierany przez PiS

   Wielkie Oczy to mała gmina pod względem obszarowymi ludnościowym, ale problemów starczyłoby na średnie miasto. W rozmowie ze mną jak i z e-Lubaczów na pytanie dlaczego zdecydował się kandydować odpowiada, że z podwójnego widzenia. Przed wyborami widział nietrafione decyzje w zakresie inwestycji, przerost administracji, duże zadłużenie Gminy. Jednocześnie widział wyjście z tej sytuacji, deklarował korzystne zmiany. Mieszkańcy uwierzyli mu i z  dużą przewagą pokonał poprzednika, który włodarzył  Gminą Wielkie Oczy osiem lat.

   Na ulotce wyborczej oprócz zdjęcia  tajemniczo uśmiechniętego młodzieńca, zielonego ekologicznego tła widzimy 10 haseł, których realizację  uznał kandydat za  priorytetowe. Wśród nich są zadania, które nie wymagają nakładów , jedynie odwagi i konsekwencji.         

                                                                  Edward DFziaduła

                         Więcej wnajnowszym numerze Kresowiaka