Pytanie do radnych Jan Zuchowski

  Podczas sesji Rady Gminnej w Narolu (2020.09.15) uchwalono zmniejszenie poborów burmistrzowi o 50%. Rozumiemy to jako troskę o oddłużenie gminy, ponieważ dług jest niesamowicie wysoki.

 To radni uchwalili taki dług.Ciekawi nas bardzo – jaki to nowy zakład pracy zbudowano za te pieniądze w gminie Narol? Oraz ile daje on dochodu i z tego tytułu płaci należne podatki w gminie i Urzędzie Skarbowym?

 Lub dlaczego nie zbudowano 350 metrów drogi za Podlesiną, co skróciłoby drogę do szpitala w Tomaszowie Lub. o 6 kilometrów w jedną stronę – czyli z 16 na 9,5 km, gdy do Lubaczowa mamy 32 km?

 Jest to „zasługa” nie tylko poprzedniego burmistrza, ale też radnych, którzy musieli ten dług uchwalić, a większość została wybrana również i na obecną kadencję. Rozumiemy, że obecnie zaciągnąć nowy dług jest trudno lub niemożliwe. Rozumiemy, że przyszło samootrzeźwienie, by szukać oszczędności blisko siebie oraz w samej gminie. Jeżeli tak, to jest to godne pochwały. Potrzeba tylko prostego dowodu w sprawie. Znaczy to, że radni powinni podjąć uchwałę dotyczącą ich samych, czyli zmniejszenia o min. 50% tak zwanej diety, wypłacanej za branie udziału w sesjach – co najmniej do końca obecnej kadencji.

Jeżeli jednak taka uchwała nie zostanie przyjęta – oznacza to tylko i wyłącznie prywatę, co w żadnym wypadku nie powinno mieć miejsca, bowiem radni są wybierani jako ludzie godni zaufania, bezstronni i mający dobro naszej gminy na I miejscu. Dzięki niezależnej prasie, my wyborcy  zapamiętamy tych „radnych”.

– całość w najnowszym wydaniu –