Pożar  lasu w okolicy  Baszni Górnej  

 •                                                

  Wskutek nierozsądnego wypalania traw w okolicy Baszni Gónej doszło do groźnego pożaru lasu. Na miejscu pracowało aż 8 zastępów strażaków..Strażacy zgłoszenie o pożarze otrzymali przed godziną 15:00. Gdy przyjechali na miejscu okazało się, że płonie trawa oraz zaczyna palić się las.  Na miejsce szybko wezwano dodatkowe jednostki straży pożarnej . W sumie na miejscu pracowało trzy zastępy z Lubaczowa oraz ochotnicy z Krowicy Hołodowskiej, Starych Oleszyc, Baszni Dolnej, Cieszanowa oraz Młodowa.

  Dzięki błyskawicznej reakcji strażaków pożar około godziny 16:00 został opanowany. W sumie spłonęło 7 hektarów trawy oraz 2,5 poszycia lasu.

  To był trudny w opanowaniu pożar z uwagi na silny wiatr o zmiennym kierunku. W tym przypadku gdyby nie szybka reakcji strażaków, szkody mogłyby znacznie większe. – mówi oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie kpt. Wojciech Wus.

  Rzecznik lubaczowskich strażaków apeluje i przypomina również, aby nie wypalać suchych traw! Na terenie Polski wypalanie suchych traw i pozostałości roślinnych jest zabronione – podkreśla kpt. Wojciech Wus.Na miejscu pożaru pojawili się także lubaczowscy policjanci oraz leśnicy z Nadleśnictwa Lubaczów.

  Zlubaczowa

       

      

                                   „

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.