XIV Mistrzostwa Polski Księży w Halowej Piłce Nożnej.

 

         To już 6. złoty medal, który zdobyła drużyna zamojsko-lubaczowska w Mistrzostwach Polski Księży w Halowej Piłce Nożnej. Gospodarzem tegorocznych, XIV Mistrzostw była Biała Podlaska w diecezji siedleckiej.

Turniej w którym wzięło udział 20 drużyn, rozpoczął się w piątek (13.04) od meczów grupowych. Księża z naszej diecezji, jako ubiegłoroczni wicemistrzowie przydzieleni zostali do grupy B. Zmierzyli się w niej z diecezja pelplińską, z którą przegrali (0:2). Pozostałe mecze przebiegły już pomyślnie: z archidiecezją wrocławską (9:2), z archidiecezją gdańską (2:0) i (2:1) z archidiecezja lubelską. Na drugim miejscu awansowali do dalszej części rozgrywek.

Drugiego dnia turnieju, po Mszy św. księża przystąpili do meczów ćwierćfinałowych. Na tym etapie zamojsko-lubaczowscy księża spotkali się ze swoimi rywalami z ubiegłorocznego finału, mistrzem Polski – diecezją kielecką i wgrali z nimi (2:0). W półfinale pokonali archidiecezję gdańską (1:0), by na koniec zmierzyć się z silną drużyną księży z diecezji tarnowskiej. W finale padło pięć bramek. Jedną strzelili kapłani z Tarnowa, a pozostałe cztery nasi księża (2 – ks. Maciej Lewandowski, 1- ks. Marek Mazurek i 1 – ks. Tomasz Winogrodzki).

Mimo, że księża z naszej diecezji od wielu lat uchodzą za faworytów, to wcale nie było łatwo wygrać. Nie brakowało emocji, szczególnie, że turniej rozpoczął się od przegranej – zauważa kapitan drużyny, ks. Piotr Szeptuch.

Najlepszym zawodnikiem turnieju okazał ks. Paweł Derylak, który łącznie strzelił 9 bramek.

W czołowej klasyfikacji znalazła się drużyna diecezji zamojsko-lubaczowskiej, II miejsce zajęła diecezja tarnowska, III archidiecezja gdańska a IV archidiecezja przemyska.

      

               Więcej w nanowszym numerze Kresowiaka

                    

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.