Piękna Niepodległa Ziemia Lubaczowska”. 

Miejska Biblioteka Publiczna znalazła się w gronie 218 instytucji, które otrzymały dofinansowanie zadania w ramach Programu „Niepodległa” ze środków finansowych Programu Wieloletniego Niepodległa na lata 2017-2021.

Do programu wpłynęło 2516 wniosków. Ze względu na dużą liczbę złożonych wniosków, Dyrektor Biura Programu Niepodległa podjął decyzję o podniesieniu progu upoważniającego do otrzymania dotacji do 79,33 punktów. Wysokość otrzymanej dotacji to 79 000, 00 zł. Projekt „Kresowa Niepodległa” realizowany w partnerstwie z Gminną Biblioteką Publiczną w Lubaczowie z/s w Baszni Dolnej obejmuje szereg działań, które odbędą się na terenie miasta i gminy Lubaczów w terminie od lipca do listopada 2018 r. 

W ramach zadania zorganizowane zostanie „Quest o Niepodległej” oraz cykl wykładów „Piękna Niepodległa Ziemia Lubaczowska”. Zaplanowano także organizację koncertów oraz otwarcie ścieżki edukacyjnej w miejscowości Karolówka. Organizatorzy nie zapomnieli także o najmłodszych odbiorcach. Do nich zostaną skierowane działania w miejskiej i gminnej strefie niepodległości. Szczegółowe informacje będą umieszczane na plakatach, ulotkach i stronach internetowych. Zachęcamy do włączenia się do wspólnego świętowania obchodów stulecia polskiej Niepodległości

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.