Cieszanów Rock Festiwal

   W Cieszanowie w dniach 16  – 19 sierpnia odbyła się już 9 edycja Rock Festiwal 2018. W ciągu 4 dni przez festiwal przewinęło się kilkanaście tysięcy fanów muzyki z Polski i z za granicy . Impreza o wysokim poziomie artystycznym zyskała już świetną renomę, co pozwala organizatorom ściągać do Cieszanowa gwiazdy śwaitowego formatu  .. Na dwóch scenach CRF wystąpili  m.in. Gogol Bordello, Frontside, The Analogs, Booze & Glory, Cała Góra Barwinków, Krzysztof Zalewski, The Rumjacks, Nocny Kochanek, Radioslam, The Toasters, Dr Misio, Decapitated, Łąki Łan, Hunter, Shantel & Bucovina Club Orkestar, Romantycy Lekkich Obyczajów, Proletaryat, Ania Rusowicz, Dżem, Łydka Grubasa, Zenek.

Rock Festiwal Cieszanów to ugruntowana marka na festiwalowej mapie Polski. Ogólnopolski festiwal na trwałe wpisał się w kalendarz dużych imprez muzycznych w kraju i co roku gości  tu kilkanaście tysięcy uczestników, nie tylko z Polski, ale również z zagranicy, w tym m.in. z Niemiec, Ukrainy, Czech i Słowacji.

W 2012 roku, według rankingu magazynu muzycznego „Machina”, Cieszanów Rock Festiwal znalazł się na trzecim miejscu wśród najlepszych polskich letnich festiwali muzycznych. Impreza wykracza poza lokalny kontekst, zarówno ze względu na przyjeżdżających z zagranicy uczestników, jak i występujące zespoły takie jak brytyjska legenda punka The Exploited, legendy światowego metalu – Helloween, Kreator, Vader, amerykańska gwiazda Madball oraz angielski zespół The Ukrainians.

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.