Przebudowa przejazdu kolejowego     

    

                                          

 W dniach  11  -15  kwietnia  trwała  przebudowa przejazdu kolejowego na ul. Mickiewicza.. W związku z utrudnieniami w ruchu kołowym miasto ustawiło sygnalizację świetlną na wjeździe pod tunel obok wieży ciśnień.

Przejazd pod tunelem  był  możliwy tylko dla aut osobowych z uwagi na wysokość prześwitu. Dodatkowo wyrównana i miejscami utwardzona została droga polna prowadząca obok nowego cmentarza przez niestrzeżony przejazd kolejowy do ul. Szopena. Było to możliwe dopiero po wyschnięciu terenu. Mogły tamtędy poruszać się karetki czy mniejsze busy.
Warto zauważyć, że remontu przejazdu kolejowego nikt z miastem nie uzgadniał, nie otrzymaliśmy nawet jakiejkolwiek wiadomości o tym przedsięwzięciu. Informację odnaleźliśmy w Internecie, a po jej uzyskaniu podjęliśmy działania mogące choćby w pewnym stopniu ulżyć kierowcom.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Równocześnie w związku z realizacją inwestycji pn.: „Przebudowa/rozbudowa drogi wojewódzkiej Nr 867 na odcinku od Oleszyc do Lubaczowa wraz z budową obwodnicy Oleszyc” w okresie 23.04.2018 – 30.04.2018 nastąpiło zamknięcie drogi wojewódzkiej nr 867 w obrębie przejazdu  kolejowo-drogowego relacji Munina – Hrebenne z uwagi na jego remont.  

 Po zamknięciu i przebudowaniu przejazdu kolejowego na ul. Mickiewicza w Lubaczowie prace zmierzają w kierunku skrzyżowania torów z drogą wojewódzką nr 867. Od poniedziałku (23.04) kierowcy jadący na trasie Lubaczów – Oleszyce będą korzystać z objazdu przez Dachnów. Niektórzy mogą także skorzystać z krótszej trasy – przez Borchów, ale pamiętać trzeba, że most znajdujący się na tym odcinku ma ograniczony tonaż pojazdów do 12 ton. Utrudnienia związane są z budową obwodnicy Oleszyc.

 

           

                

 

                            

Więcej w najnowszym numerze Kresowiaka                   

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.