Majówka pszczelarska

   

W niedzielę (27.05) na lubaczowskim rynku odbyła się Wojewódzka Majówka Pszczelarska, którą zainaugurowała uroczysta Msza św. o godz. 13.00 w parafii pw. św. Stanisława BM.

Od  13 lat, to święto cieszy się ogromnym zainteresowaniem, przyciąga nie tylko pszczelarzy z całego Podkarpacia, ale również licznych smakoszy miodu. Mieszkańcy miasta i przyjezdni podczas tegorocznej edycji majówki mogli zaopatrzyć się w miody pochodzące z różnych roślin miododajnych, w sprzęt pszczelarski oraz skorzystać z atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Wszystkich obecnych przywitał Krzysztof Szpyt, burmistrz Miasta Lubaczów.

astępnie Roman Krawczyk, prezes Stowarzyszenia Związku Pszczelarzy Ziemi Lubaczowskiej Eko-Barć w swoim wystąpieniu mówił o rozwoju pszczelarstwa na terenie powiatu lubaczowskiego.

W niedzielnym świętowaniu wziął również udział prof. Zbigniew Kołtowski, prezydenta Polskiego Związku Pszczelarskiego. Na lubaczowskim rynku swoje produkty pszczelarskie prezentował m.in. Franciszek Szynal z Niemstowa, z którym rozmawiała Alicja Magura.  Po przemówieniach nadszedł czas na wręczanie odznaczeń pszczelarskich najbardziej zasłużonym pszczelarzom z powiatu lubaczowskiego.               Katolickie Radio Zamość

 

 

       

                        

                    

                                   Więcej w najnowszym numerze Kresowiaka

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.