PolicjaPolicjantka nominowana do tytułu „ Osobowości 2018 r”

 

.

St.. sierż. Anna Hanus-Witko w policji służy od 7 lat. Wśród społeczności znana jest nie tylko jako policjantka, ale i jako inicjatorka wielu społecznych przedsięwzięć na terenie naszego powiatu. O tym, że funkcjonariuszka nie przechodzi obojętnie obok popełnianych wykroczeń czy przestępstw, nawet jeśli jest poza służbą świadczy jej zachowanie z dnia 16 stycznia br. O tym wydarzeniu pialiśmy tutaj.

 To niezwykle skromna i uczynna osoba o nominacji mówi tak: „Sama nominacja jest ogromnym wyróżnieniem. Jestem bardzo wdzięczna za słowa wsparcia, dziękuję za to, że jesteście, za każdym razem jak proszę o pomoc. Dla mnie najważniejsza jest satysfakcjaz pomagania ludziom w potrzebie”. Anna swoim entuzjazmem i chęcią niesienia pomocy potrafi zachęcić  innych do  działania. Przykładem może tu być jej inicjatywa  pomocy rodzinie, której spłonął dom. Rozmawiając z dwunastoletnią, Krysią zapytała ją o czym marzy wtedy dziewczynka powiedziała „Marzyłam, żeby mieć swój pokój. Jak było blisko, to spłonął nam dom. Boję się marzyć”. Te słowa zdecydowały, że policjantka postanowiła spełnić marzenie dziewczynki. Mobilizując do działania swoich kolegów z pracy i znajomych spełnili nie tylko marzenie dziewczynki ale i wykończyli pokoje dla jej braci.

Cieszanowska policjantka właśnie otrzymała nominację do tytułu "Osbowość Roku 2018" za  ogromne serce i szacunek dla ludzi w potrzebie, akcje pomocy pogorzelcom z Niemstowa. w kategorii działalność społeczna i charytatywna.
Więcej w najnowszym numerze Kresowiaka.

                          

                            

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.