Goście z USA w Zespole Szkół Zawodowych w Oleszycach

 Na zaproszenie dyrektor Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Teresy Pamuła w   Zespole Szkół w Oleszycach gościli biznesmeni z USA zarządzający wielkimi korporacjami.  George Close, Thomas Lee, Robert Jordan oraz konsul generalny w Nowym Jorku Maciej Golubiewski. Amerykańscy przedsiębiorcy opowiadali uczniom o tym, jak osiągnąć sukces.

, Zarządzający w Fundstrat Global Advisors Thomas Lee podkreślał, że w życiu nie chodzi o to, aby „robić pieniądze”. Amerykanin podkreślał, że zawsze był człowiekiem, który chciał się wielu rzeczy dowiedzieć. Zaznaczył że bez pomocy innych, nie udało by mu się osiągnąć sukcesu, dlatego też zwracając się do młodych uczniów przypominał, aby pomagać innym.   Thomas Lee ma ponad 20 lat doświadczenia w badaniach makrorynków oraz equity research. 

     W spotkaniu uczestniczył emerytowany generał Armii Stanów Zjednoczonych George Close .Generał George Close, Prezes SPECTRUM Group,  doradza  klientom z USA i innych krajów, czerpiąc ze swojego rozległego doświadczenia na polu administracji rządowej wyższego szczebla i zarządzania korporacyjnego. Generał Close oferuje specjalistyczną wiedzę, za sprawą której pomaga tworzyć zmotywowane zespoły w sektorze publicznym i prywatnym, przyczyniając się do wzrostu wydajności organizacji oraz ich wartości dla akcjonariuszy.. Przed rozpoczęciem kariery korporacyjnej Close służył w armii amerykańskiej przez ponad 30 lat

   Maciej Golubiewski polski politolog i dyplomata, od 2017 konsul generalny w Nowym Jorku apelował do zgromadzonych uczniów, aby nigdy nie wpadać w kompleksy, że jesteśmy z mniejszych miejscowości.  .

Spotkanie moderował pochodzący z Leżajska Ireneusz Lubaczewski. Obecnie w amerykańskim Kongresie jest prezesem finansowym jego 8. Dystryktu w Pensylwanii. W tym roku został także dyrektorem Polskiej Izby Handlowej w Stanach Zjednoczonych.

Amerykańscy biznesmeni przyjechali do Polski, aby wziąć udział w Kongresie 590, który odbędzie się w podrzeszowskiej Jasionce.

 

                             

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.